قالیشویی

قالیشویی سلطانی دارای مجوز رسمی از اتحادیه قالیشویان تهران و دارای بیش از ۲۰ سال سابقه در صنعت شستشو در شهر تهران با افتخار اعلام آمادگی برای شستن انواع فرش برای شما همشهریان عزیز می کند.

نحوه شستشو فرش

شستشوی انواع فرش در شرکت قالیشویی سلطانی روش های خاص خود را دارند. به طور مثال شستشو ها به دو صورت معمولی و اعلاء انجام می شود که قیمت ها برای این خدمات متفاوت است.

شستشوی فرش های ماشینی

شستشوی فرش های ماشینی با استفاده از آب و پودر می باشد. فرش پس از خاک گیری وارد دستگاه اتوماتیک شستشو می شوند و پس از شستشو با استفاده از دستگاه خشک کن لوله ای آبگیری می شوند. خشک کن لوله ای علاوه بر خشک کردن و خروج آخرین قطره آب از فرش از شکستگی فرش جلوگیری می کند.

شستشوی فرش های ابریشم و دستبافت

شستشوی فرشهای دستبافت باید به صورت اعلا شویی با مواد مخصوص انجام شود. زیرا فرشهای دستبافت دارای رنگ های طبیعی می باشند و احتمال واکنش این رنگها با مواد های شوینده زیاد بوده که باعث افت کیفیت فرش و یا ادقام رنگها در هم می شود. از این رو شستشوی فرشهای دستبافت و ابریشم باید با مواد مخصوص( شور های گیاهی) انجام شود تا مشکلات احتمالی شستشوی فرشهای دستبافت را به صفر برسانیم.

شستشوی فرشهای عتیقه و قدیمی

شستشوی فرشهای قدیمی نیز همچنی با استفاده از شورهای گیاهی خواهد بود با این تفاوت که برای شتن فرشهای قدیمی از آب بیشتری استفاده می شود. برای شستن آنها از ماشین های شستشو با فرچه های نرم استفاده می شود. تنظم خواب این فرشها به صورت دستی بوده و مراحل آب گیری و خشک کردن این فرش نیز به صورت دستی می باشد. به همین دلیل زمان تحویل فرشهای عتیقه و قدیمی بیشتر نسبت به سایر فرشها می باشد.